Yönetim Kurulu Başkanı

“Tepar Tekstil’e Hoşgeldiniz”

Kurulduğumuz 1992 yılından bu yana çeyrek yüzyıla yaklaşan Ar-Ge ve üretim geçmişimizle, ülkemizde adı “Teknik Tekstil” ile özdeşleşmiş ender şirketlerden birisiyiz. Türk Tekstil sanayiinde, en çok ihtiyaç duyulan inovatif ve yüksek teknolojiye dayalı katma değerli ürünler üretiyoruz. Bu özelliğimizle, sektörde özel bir konuma sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Tepar Tekstil, bugün polyester, polyamid ve polipropilen sentetik filament düz ve tekstüre edilmiş, boyalı ve ekru iplik üretiminde sektörde en geniş ürün gamını sunan kuruluştur.

Ar-Ge departmanımızın durmak bilmez titiz çalışmaları sonucunda geliştirilen, teknik ve askeri amaçlı tekstiller, dış mekan tekstilleri, ev tekstilleri, giysilik kumaş, spor giyim kumaşları, otomotiv iç döşemesi için kumaşlar ve daha birçok ürünümüz; büyük bir özenle toplam kalite süreçlerimizden geçtikten sonra, dış mekanlar ve endüstriyel amaçlı kullanımlar için artan oranda sektöre sunulmaktadır.

Sahip olduğumuz Ar-Ge kültürü, teknolojik alt yapı ve yetkin insan kaynağımız ile müşterilerimize güvenle sunduğumuz ürünlerimizi, sadece iç piyasada değil, aynı zamanda yurtdışına da ihraç ederek, tekstil dünyasının bu çok spesifik ve özel uzmanlık gerektiren alanında, ülkemizi dış dünyada da başarı ile temsil ediyoruz.

Tepar Tekstil olarak gelecek vizyonumuz, sadece iyi bir iplik tedarikçiliğinden daha ileriye gitmek ve kendi alanında Türkiye’de olduğu gibi dünyada da lider bir kuruluş olmaktır.

Birlikte iş yaptığımız iş ortaklarımızın sürekli ilgi ve desteği bu noktada bizi cesaretlendiriyor. Bu ilgi ve destek sayesindedir ki; Tepar Tekstil bugün sürdürülebilir kurumsal bir şirket olmanın temellerini atabilmiş, gerek ürün çeşitliliğinde ve gerekse ürün kalitesinde çok önemli bir noktaya gelmiştir.

Misyonumuz şirket değerlerimizi daha iyileştirmek, hizmet süreçlerimizi en üst düzeye taşıyarak, sektörümüzün ve ülkemizin daha da büyüyerek gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Tüm bunların yanı sıra, sektörde müşterilerinin gereksinimlerini anlayan, ortak çözüm üretebilen, inovasyon ve operasyonel mükemmeliyeti öne çıkaran bir anlayışı benimsiyoruz. Müşterileri için maksimim değer yaratmaya çalışan bir şirket olmak bir başka önemli misyonumuzdur. Bütün bunlara ek olarak global hedefleri olan bir şirket olarak, hatasız ürün ve hizmet sunma taahhüdümüzü çok daha güçlendirmek istiyoruz.

Kuşkusuz bu kararlılığımız, içerdeki ve dışardaki iş ortaklarımızdan alacağımız öneri ve desteklerle daha da güçlenecektir. Bugüne kadar yaptığımız her yenilikte destekleri ile bize güç ve cesaret veren, işbirlikleriyle bize duydukları güveni daima hissettiren tüm iç ve dış paydaşlarımızın desteğine bundan sonra çok daha fazla ihtiyacımız olacaktır.

Bu vesile ile siz değerli Tepar Tekstil dostlarının çok değerli destek ve görüşlerini her zaman beklediğimizi belirtir, saygılarımı sunarım.

Sultan Tepe
Yönetim Kurulu Başkanı, Tepar Tekstil A.Ş.